Linnu 4

13.10.23

 

9.

Linnu 4

Viljandi Muuseum teab rääkida: 

Raekoja kõrval, aadressiga Linnu 4 paiknevas hoones töötas juba 1805. aastal tütarlastekool. Teise maailmasõja ajal õppisid selles majas kolmes vahetuses kõik Viljandi koolilapsed, kuna teised koolihooned olid sõjaväe käsutuses. 1944. aastal alustas siin tööd venekeelne kool, hiljem on hoones tegutsenud õhtukeskkool. 1990ndail jäi maja tühjaks.

Foto: Gert Kiiler

 

Kuningas ja Linnapea
Andero Arumäe, 10-aastane

 

Elas kord kuningas, Viljandis, Linnu tänaval, linnavalitsuse kõrval. Talle meeldis kogu aeg linnapeaga malet mängida. Ühel õhtul, kui väljas oli suur tuul, lõi välku ja vihm peksis vastu aknaid, tahtsid kuningas ja linnapea jälle malet mängida. Kuid malelaua peal olid punased plekid ja veider lima. Nad vaatasid õudusega, et malelaualt oli kadunud ratsu malenupp. 

Nad arvasid hirmunult, et nende malemängude päevad on igaveseks lõppenud. Nad otsisid malenuppu igalt poolt: Lossimägedest, Ugala teatrist, Viljandi järvelt, Paala järvelt, Trepimäelt, Centrumist, Uku keskusest ja vanalinnast. Nad hakkasid juba alla andma, kuid järsku leidsid nad oma ratsu Kesklinna kooli õuest, rohtu söömast.

 

Logo ja illustratsioon: Maari Soekov