Jutuõhtu "Armastuse mitu palet"

15.03.22

Teisipäev, 15. märts, kell 17.00
Ameerika teabepunkt

 

Jutuvestja Ena Mets äratab armastuslugudega kevade

15. märtsil kell 17.00 toimub raamatukogus kohtumine jutuvestja, kirjaniku ja maailmaränduri Ena Metsaga, kes vaid loetud kuud tagasi jõudis koju Malist, kus ta missioonil Eesti üksusele tõlgiks oli. Seekord saab kaasa elada armastuslugudele.

Jutuprogramm „Mitmepalgeline armastus" on Enal meelel mõlkunud juba pea kolm aastat: me astume läbi oma elu, tegutseme, näeme teekonnal imelisi inimesi, imetleme ja armume. Astume mõne sammu elust koos, anname endast midagi teisele ja korjame temalt killukesi kaasa, et minna edasi terviklikumana. See ongi armastus.

Ena Mets seob kokku legende, rahvalugusid ja lugusid elust. Põimib nendesse mõned rändama viivad sansulahelid ja sünnivadki ajatud hetked, kus lood panevad igaühes tema enda mälestused taas elama.

Jutuvestja on nii oma elus kui ka ümber märganud, et iga uus kohtumine ja armumine on täiesti erinev ja eriline – selline tunne, nagu pöörakski oma elus lehti ühelt muinasjutult teisele. Ja ka need lood, mis õige üürikesed, võivad olla meie arengus inimesena kriitilise tähendusega. Armastus teeb haiget, kuid toob kaasa ka õnnepisaraid.

„Minu jaoks ehk üks olulisi mõistmisi on ka see, et inimene, kellega elu koos veeta tahame, ei pruugi olla see meie n-ö „hingesõber", nagu osad inimesed armastavad öelda. Hingesõbrad võivadki lõpuks jääda sõpradeks, aga see, kellega kodu loome, võib olla väga erinev – piisavalt, et meid proovile panna, et meid rikastada ja arendada, õpetada lahti laskma ning mitte solvuma, oma haavu parandama ning õiguse ja harmoonia vahel valima."

Ena on Viljandi raamatukogus käinud juba kolme etendusega: „Naeratava Kuu rännu- ja raamatulood", „Inimhetked ja kohtumisretked" ja „Loodus, minu kodu". Lugusid on ta vestnud läbi kõikide oma tegevuste, olgu siis õpetajana, koolitajana, hüpnoterapeudina või giidina. Jutuvestjana asus ta maailma avastama aastal 2017, kui jõudis 13 Eesti raamatukokku. Vahepeal pani ta kahe aasta jooksul end proovile Prantsusmaal, jutustades lugusid nii Pariisis, Marseille's kui ka Alpide ja Püreneede mägihüttides. Viimaseks väljakutseks olid jutuõhtud Prantsuse ohvitseridele ja Eestis sõduritele Malis, Gao militaarbaasis.

Koos pisikese teepausiga kestab jutuüritus ligi kaks tundi – lood, pillihelid, kuum tee, küünlavalgus, võimalus teiste jutuarmastajatega suhelda.

Lisaks on Enal kaasas tema mõlemad ilmunud raamatud: „Naeratava kuu inimesed" ja „Ülestähendusi Montmartre'i mäelt. Elu ja imede pandeemia".

 

Kohtumiseni Viljandis!

 

Lisainfo: Ena Mets
enamets@hotmail.com
+372 5560 7497

Raamatukogus on maski kandmine kohustuslik.