Näitus, vestlused, loengud

17.11.21

Loov Viljandi eestvedamisel on kolmel õhtul toimunud loengute sari ning
keskustelud kohaliku elu edendajate ning viljandlastega. Nüüd on kätte jõudnud viimase loengu aeg.

 

Teisipäeval, 23. novembril kell 18.00
loeng raamatukogu Ameerika Teabepunktis

 

HELEN SOOVÄLI-SEPPING
„Linn, avalik ruum ja tervis"

Helen on Eesti inimarengu aruande 2019/2020 peatoimetaja, inimgeograaf ja Tallinna Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor.

Prof. Helen Sooväli-Sepping: "Loeng kutsub kaasa mõtlema sellele, kuidas hea avalik ruum see loob heaolu ja õnnetunnet, füüsilist- ja kodanikuaktiivsust, kogukondlikku sidusust, kuidas saavad linnad toetada inimeste füüsilist ja vaimset tervist, kuidas hea paik aitab kaasa ka piirkonna mainele ning majanduslikule edule."

 

 

Eesti Koostöö Kogu poolt kureeritud hea avaliku ruumi teemaline rändnäitus „Kodukoha kompass", mis jõudis 14. oktoobril oma lõppjaama Viljandisse.

Rändnäitus, sellega kaasnevad loengud ja vestlusõhtud avavad linnaruumi ja inimeste heaolu vahelisi seoseid ning ärgitavad kohalikke neil teemadel kaasa rääkima. Kompass-kettale kogutav kohalike hinnang näitab otsustajatele, millega on inimesed oma kodukohas rahul ja milles nähakse veel arenguruumi.

Näitus jääb Viljandisse 27. novembrini 2021.

 

Loov Viljandi eestvedamisel käivitub neljal õhtul näitusega kaasnev loengute sari ning keskustelud kohaliku elu edendajate ning viljandlastega:

TULEKUL: 

 • 23. november, kell 18.00 HELEN SOOVÄLI-SEPPING "Linn, avalik ruum ja tervis".
  Helen on Eesti inimarengu aruande 2019/2020 peatoimetaja, inimgeograaf ja Tallinna Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor. 

TOIMUNUD:

 • 14. oktoober, kell 18.00 KAI KLANDORF "Kuidas sina saad otsuseid mõjutada?".
  Kai on Eesti Vabaühenduste Liidu juht ja demokraatiatreener.
 • 9. november, kell 18.00 TEELE PEHK "Kuidas kogukonnas arutelusid pidada?".
  Teele on demokraatiaedendaja ja Rohetiigri üks eestvedajaid.
 • 16. november, kell 18.00 NELE DRESEN „Mis kasu on väikelinnas kultuuripärandist?"
  Nele on religiooniuurija ja Tartu Linnamuuseumi ekspositsiooniosakonna juhataja.

Näituse ja vestluste sarja avas 14. oktoobril toimunud loeng, kus Vabaühenduste Liidu juht Kai Klandorf rääkis teemal „Kuidas sina saad otsuseid mõjutada?". Seejärel jätkasime omamoodi valimisstuudioga, kus osalesid kohaliku omavalitsuse valimiste eel kogukonnaga Viljandi linna kandidaadid. Moderaatoriks oli Kai Klandorf.

Avamine ja kõik edasised sündmused toimuvad Viljandi raamatukogu Ameerika Teabepunktis teisel korrusel, 2. saalis. Sündmustesarjal saab silma peal hoida Loov Viljandi Facebooki lehe vahendusel.

Näitus, loengud ja vestlused on tasuta.

Tervisest: igasuguste haigussümptomite ilmnemisel palume jääda koju. Korraldajad omavad koroonapassi. Külalistel palume esitada koroonapass ja kanda maski.

Näitusest, mis rännanud üle aasta läbi Eesti väikelinnade vaata täpsemalt "Kodukoha kompass" kodulehelt: www.kogu.ee/kodukoha-kompass

 

Olete oodatud!

LOOV VILJANDI
EESTI KOOSTÖÖ KOGU
VILJANDI LINNARAAMATUKOGU

Täname: Eesti Kultuurkapital