Kohtumine Märt Treieriga

18.11.21

 

Teisipäev, 7. detsember kell 17.00
Ameerika teabepunkt (2. korrus)

Märt Treier
„Eluolulised lood"

„Eluolulised lood" on Märt Treieri teine jutukogumik.

Nii nagu eelmiseski jagab ta muhedaid tähelepanekuid igapäevaelust ja inimestest. Elu kinnitab kõike, tuleb vaid õige näide leida.

„Olen huviga jälginud Märt Treieri loometeed, mida ta üsna alguses alustas minu kõrval teles. Me ajakirjanike hulgas pole pärast Tammsaaret, Vildet ja Panti liiga sageli olnud suuri sõnameistreid.

Nüüd juba paari raamatu ja ühe näidendi autori Märt Treieri mõtisklused Vikerraadio hommikutes on nauditavad oma täpse sõnakasutuse, ennekõike aga originaalse mõtte sügavuse tõttu. Ta vested kuuluvad impressionistlike helitekstide hulka, mis suudavad ühtaegu edasi anda hetke meeleolu, kuid ka sellest tõusnud kaalukaid jäävama väärtusega tunnetusi."

Enn Eesmaa, telemees ja poliitik

„„Kuni on inimesi, kes lugusid jutustavad, tasub elada..."

See kusagilt mällu sööbinud lause on saatnud mind pikki aastaid. Ja ikka ja jälle oma kehtivust tõestanud. Ühekstõestuseks on olnud ka Märdi hommikused raadiojutud, mida mina varajase ärkajana tänini naudin. Naudin nende muhelevat tooni, head eesti keelt, peent huumorit ja eruditsiooni. Tõestus sai kinnitust, kui „Hommikujutud..." raamatuna ilmusid. Kinnitus leidis kinnitust, kui üks sõbranna raamatu sirvimiseks kätte võttis ja enam käest ei pannudki.

Ja nüüd jutustab ta selles raamatus taas. Elust, olust ja eluolust. Hiiumaal, Saaremaal, Eestimaal. Maal. Ja minul tasub ikka veel elada."

Ave Alavainu, luuletaja

2020. aastal ilmus Märt Treieri esimene jutukogumik "Hommikujutud varasele ärkajale".

 

Esitlusel on võimalus raamatut osta ja küsida autogrammi.
Raamat müügil 17 € (tasumine sularahas). 

Osalejatel palume esitada COVID-19 vaktsineerimist või haiguse läbipõdemist kinnitav tõend
koos isikut tõendava dokumendiga ja kanda maski.

Olete oodatud!