Kohtume 18. novembril!

18.11.22

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reedel, 18. novembril kell 18–21 on Viljandi Linnaraamatukogus
VAID ÜHEKS ÕHTUKS
avatud 
raamatukoguÖÖkohvik 

 

Õdusat vaimutoitu pakuvad: 

* lõõtsapoiss Vihur Põld 

RaamaatukoguÖÖkohviku avaesineja on 13-aastane lõbus lõõtsapoiss Vihur Põld,
kelle näppude all veerevad pärimuspärlid.

 

* lasteraamatute illustraator ja kirjanik ning linnakunstnik Kristi Kangilaski 

Kristi Kangilaski on Viljandi linnakunstnik ja kunstikooli õpetaja. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala ja armastanud joonistamist nii kaua, kui ta ennast mäletab. Eesti lastekirjanduse maastikul on ta hinnatud illustraator. Esimene raamatutäis pilte sai tehtud ta oma teksti juurde, sest kirjutada meeldib talle vaat et niisama palju, kui joonistada. Kristi räägib, miks ta loob raamatuid just lastele ja kas need raamatud on vaid lastele.

 

* pärimusmuusik Anu Taul 

Ta on laululooja, pärimusmuusik ja pedagoog, kes on pärit Mulgimaalt muusikute perest, muusika keskel kasvanud ja lapsest saati laulnud. Ta on kuulunud ansamblisse Neiokõsõ ning koosseisuga Anu Taul ja Sõbrad viljelenud mulgikeelset etnopoppi.

Ise tutvustab ta ennast enne RaamatukoguÖÖkohvikut niimoodi:

"Hetkel elan ja tegutsen põlisel Haanimaal ning koostöös tekstikirjutaja Erkki Peetsaluga oleme kohe-kohe välja andmas oma uut albumit nimega "Metskass". Räägin sellest, kuidas sünnivad viisid ja tekstid ning millest need jutustavad. Kindlasti saab kuulda laule uuelt albumilt ning laulan ka vanemat loomingut, mis on mulgi keeles."

 

* oma esimese noorteraamatu kirjutanud Ladies Circle Estonia Viljandi esinaine Marje Aavik 

RaamatukoguÖÖkohviku neljas esineja Marje Aavik avaldas just oma esimese noorteraamatu "#koduõpe".

Ta on enda kohta öelnud nii:

"Olen 45-aastane, õppisin rulatama 40+ vanuses ja murdsin käeluu. Mul ei ole kõrvas auke. Olen käinud Tšernobõlis — ekskursioonil siiski. Nutan vahel ahastusest katlaruumis. Mulle ei meeldi telkida, kuid ometi olen seda teinud nii Kärdlas, kui Sahara kõrbes. Üle kõige maailmas meeldib reisida ja lugeda… Nii et ei midagi erilist, olen harilik Eesti naine."

 

* laulusõnade autor Eero Talisainen 

RaamatukoguÖÖkohviku viies esineja Eero Talisainen on enda kohta öelnud nii:

"Kirjutan peamiselt laulusõnu. Muusikal on minu elus kindel koht. Olen osalenud erinevates muusikalistes kooslustes, alustades koorist ja lõpetades punkbändiga.

Olen oma elus jõudnud tõdemuseni, et mitte kõik asjad siin elus ei pea mõtet sisaldama või siis sisaldavad hoopis teistsugust mõtet, kui sa eeldad. Ja peale selle võib ka mõte täiesti mõttetu olla. Paljud minu luuletused on mõttetud.
Minult on ilmunud kaks luuleraamatut."

 

* folkbluusi ja alternatiivrocki mõjude ristteelt
kirjanik Lauri Sommer ja muusik Arles Kangus 

RaamatukoguÖÖkohviku kuuendaks esinejaks on duo Lauri Sommer ja Arles Kangus.

Sommeri ja Kanguse kohtumine on folkbluusi ja alternatiivrocki mõjude risttee. Kohtumispaigaks on Ernst Enno, Liisi Ojamaa, Arvi Siia, Artur Alliksaare ja teiste väärtluuletajate tekstid. Mullu ilmus neil ühine kassett "Vanalinna Vahel. Laulud Väikse Hipi tekstidele".

 

Maitsemeeli saab ÖÖkohvikus ergutada raamatukoguhoidjate tehtud küpsetistega.
Tasumine kohapeal vaid sularahas. 

Väikelapsed võib muretult kaasa võtta ja lasta neil tegutseda köögipesas,
kus valmistatakse täheklotsisuppi, liivakooki ja muud ahvatlevat. 

 

Lisateadmist: Käimas on raamatukogude aasta ja 15.–18. novembrini korraldavad raamatukogud üle Eesti RaamatukoguÖÖ sündmusi. Erandkorras on raamatukogude uksed tavalisest pikemalt avatud, et pakkuda valgustavaid ning hubaseid elamusi kontsertide, öökohvikute, videvikuluuleõhtute, orienteerumiste ja muuga.

Olete südamest oodatud!