Euroopa säästva arengu nädal 20.-26. september

20.09.21

 

Euroopa säästva arengu nädala (20.–26.09.2021)
raames toimub Eesti raamatukogudes kampaania
„Tund enne und mobla peost, naudi teost!".

 

Hea une nimel vähendame ekraaniaega

Kutsume üles veetma une-eelne tund ekraanivabalt, sest sinise valgus vähendamine enne magamaminekut aitab unehormoonil vallanduda.

 

 • Viljandi linnaraamatukogu 4. saalis on välja pandud hea ports raamatuid, mis selgitavad, kuidas ekraaniaega nutikate nippidega ohjata ning paremat unekeskkonda kujundada. Lisaks leiab raamatukogust „Maheda nutidieedi 7-päevase programmiretsepti. Küsi julgelt! 
  Loe lähemalt blogist...

 

 

Naudime ehedat elamust raamatuga!

2009. aastal Sussexi ülikoolis tehtud uuring näitas, et lugemine on stressiga võitlemisel isegi tõhusam kui muusika kuulamine, tassikese tee joomine või jalutamine. Uuringus osalenutel kulus lõõgastumiseks kõigest kuus minutit alates hetkest, mil nad hakkasid lugema. Pealegi pole oluline, millist raamatut loed – niipea, kui oled loetu lummuses, unustad argipäeva mured ja süvened kellegi teise poolt kirjapandusse.

 

 • Viljandi linnaraamatukogu 2. ja 3. saalis leiab mõnusa valiku öökapiraamatuid, mida endale koju laenata. Häid õhtuseid lugemiselamusi võib alati julgelt jagada nii suusõnaliselt raamatukoguhoidjaga kui sotsiaalmeedias teemaviidaga #öökapiraamat.

 

 • Euroopa säästva arengu nädalal kutsume viljandlasi osalema Lugemisbingo ekstra väljakutses.
  Selleks lisage pilt oma öökapiraamatust meie Facebook´i või Instagrammi postituse alla kommentaaridesse. Vastanute vahel loosime oktoobri alguses välja 30 € väärtuses raamatupoe kinkekaarte!

Lisaks osalevad väljakutse vastu võtnud pildisaatjad automaatselt suures Lugemisbingo mängus, kus detsembris loosime kolmes vanuserühmas samuti mõnusad auhinnad.
Lugemisbingo kohta saad lähemalt lugeda meie kodulehelt siin ...

 

Raamatut saab laenata raamatukogust!

Laenutades raamatu raamatukogust säästame raha, ruumi ja energiat ning vähendame ühiselt tarbimist, toetades tervislikku, säästvat ja taskukohast eluviisi.

 

 • Viljandi linnaraamatukogust soovitud raamatu laenamiseks on mitmeid võimalusi:
  • Tule lihtsalt kohale ja lase end üllatada avariiulitel olevatest tuhandetest võimalustest! Raamatukogu on avatud E–R 10–19, L 10–15.
  • Reserveeri soovitud raamat lugeja.ee iseteeninduses või helista meile, vaata meie kontakte siin ...
  • Telli raamat välisukse kõrval olevasse raamatukappi ning selle kättesaamine on kontaktivaba ja mugav ööpäevaringselt.

 

Vaata ka siit: https://esdw.eu/.../tund-enne-und-mobla-peost-naudi-teost/

Kohtume raamatukogus!