Tule vestluskohtingule "Kuidas pärandame Viljandit?"

Koos pärandusaasta algusega leiab aset kolmeosaline päranditeemasid tutvustav
vestluskohtingute sari, millest esimene sissejuhatav kohtumine "Mis on pärand?" leiab aset juba
3. aprillil kell 17
Viljandi Linnaraamatukogu Linnagaleriis.

Elo-Hanna Seljamaa tutvustab pärandi mõistet ja meie kultuuripärandit ning loengule järgneb arutelupaneel, mida juhib Sakala ajakirjanik Margus Haav.
Elo-Hanna Seljamaa on eesti ja võrdleva rahvaluule kaasprofessor, folkloristika ja pärandirakenduste programmijuht, kelle huviorbiidis on pärandiloome ja pärandi korraldamise kaudu toimuv kaasamine, välistamine ja sekkumine. Folkloristina paeluvad teda traditsioonid, mis ei mahu vaid UNESCOst lähtuva vaimse kultuuripärandi definitsiooni alla.

Olete oodatud kuulama, vaatama ja kaasa kõnelema!

Sündmuste sari valmib Pärandilinn Viljandi koostöös Pärandusfestivali ja Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektiga Tartu Maailmaülikool, mis on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Pääse prii!

A three-part series of discussion panels "How do we inherit Viljandi? will be held by different lectors and moderators introducing different conceptions of our cultural, intellectual, material and architecture heritage, giving local community opportunity to devise the meaning of our heritage themselves. All events are held in Estonian.