Ootame Teid raamatu esitlusele!

1.10.21

 

 

Kolmapäeval, 6. oktoobril kell 17.30
raamatukogu 3. korruse galeriis
raamatuesitlus

 

Kalle Muuli

Raha on vaba:
võitlus viie miljardi euro pärast

 

2021. aasta septembri algul laekus 150 000 Eesti elaniku pangakontole kokku üle miljardi euro. See teisest pensionisambast vabanenud raha on ilmselt suurim summa, mis on iial Eestis eraisikutele korraga välja makstud.

 

Kauaaegne ajakirjanik ja menukate ajalooraamatute autor Kalle Muuli kirjeldab oma uues teoses Raha on vaba" aastatepikkust poliitilise võitlust, mille tulemusena jõuti „pärisorjuse kaotamiseni", nagu on erakonna Isamaa algatatud pensionireformi nimetanud endine Hansapanga juht Indrek Neivelt. Et see võitlus 2020. aastal riigikogus ja riigikohtus pensionireformi pooldajate seljavõiduga lõppes, on tagantjärgi vaadates suur ime.

Vähemalt pool tosinat korda rippus sundkogumise lõpetamine juuksekarva otsas ja pääses hävingust üksnes üle noatera. Justkui oleks kellegi nähtamatu käsi seda ettevõtmist kaitsnud.

Kalle Muuli kirjeldab oma uues raamatus asjatundlikult ja kaasahaaravalt kõikide Eesti pensionireformide telgitaguseid riigi iseseisvuse taastamisest alates ja annab üksikasjaliku ülevaate sellest, kuidas on viimase veerandsaja aasta jooksul käinud poliitikute ja pankurite vahel võitlus miljardite sotsiaalmaksuga kokku kogutud eurode pärast.

 

Kohapeal on võimalus sularahas raamatut osta hinnaga 10 €.

Osalejatel palume esitada COVID-19 vaktsineerimist, haiguse läbipõdemist või
negatiivset testitulemust kinnitav tõend koos isikut tõendava dokumendiga.