Fotokonkurss noortele "Ma ei ole kohatu"

9.09.22

 

Viljandi Avatud Noortetoa ja Viljandi Linnaraamatukogu
noorte fotovõistluse „Ma ei ole kohatu" eesmärk on kaasata 14–19-aastaseid noori Viljandi linnaruumi mõtestamisse ja tuua piltide kaudu esile neid kohti, kus noored veedavad oma vaba aega.

 

Fotokonkurss kuulutatakse välja 07. septembril 2022.

– Iga osaleja võib võistlusele esitada kuni kolm teemast lähtuvat fotot, millele on juurde lisatud pildi valikut selgitav tekst.

– Võistlusele sobivad nii töötlemata kui töödeldud pildid. Olgu nad tehtud nii käepärase nutitelefoniga või fotoaparaadiga.

Nõuded fotole

Võistlusele saadetud foto peegeldab noorte vaba aja veetmise kohti Viljandi linnas.

  • Fotod peavad järgima üldisi eetikareegleid.
  • Fotode esitamisega annab võistlusel osaleja nõusoleku piltide avaldamiseks. Isikud piltidel peavad olema sellest teadlikud ja avaldamisega nõus.
  • Iga foto juurde ootame vabalt valitud väljenduslaadis lühiteksti, mis aitab pildi sõnumit avada.
  • Arvesse lähevad digifotod, mille pikema külje pikkus on vähemalt 3000 pikslit. Faili vorming peab olema JPG.

Fotovõistlusel osalemise tingimused:

  • Foto autor on 06. september 2022 seisuga 14–19 aastat vana.
  • Võistlustöö on esitatud 30. septembriks 2022.
  • Võistlusel osalemiseks tuleb kriteeriumitele vastavate fotode ja tekstide juurde lisada autori ees- ja perekonnanimi, vanus, e-posti aadress, telefoni number ning soovi korral pseudonüüm e-posti aadressile kultuurikonks@gmail.com hiljemalt 30. september 2022 kell 23.59.

– Võistlustöö esitamisega annab autor nõusoleku, et esitatud loomingut võib avalikustada Viljandi Linnaraamatukogu ja Viljandi Avatud Noortetoa veebikanalites, virtuaalnäitusel ning žürii otsusega valitud võistlustöödest koostatud rändnäitusel.

– Võistlustöö esitamisega annab autor nõusoleku, et fotovõistlusel kogutud isikuandmeid tohib kasutada fotokonkursi kriteeriumitele vastavuse hindamiseks, võistlejaga suhtlemiseks perioodil september-november 2022, ning vajadusel lepingute sõlmimiseks.

– Fotokonkursi auhinnafondi panustavad Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing, Viljandi Avatud Noortetuba, Viljandi Linnaraamatukogu ja sponsorid.

– Fotokonkursil määratakse publiku lemmiku preemia ja auhinnad žürii otsusega. Žüriisse kuuluvad Viljandi Avatud Noortetoa, Viljandi Linnaraamatukogu esindajad ja harrastusfotograaf Gert Kiiler.

– 3.–9. oktoobrini 2022 saavad kõik huvilised laekunud fotode seast valida Viljandi Avatud Noortetoa Facebooki lehel oma lemmikuid.

– Võistluse lõpetamine koos näituse avamise ja avaliku dialoogvestlusega toimub Viljandi Linnaraamatukogus 27. oktoobril 2022.

– Lõpuürituse kutse saadetakse osaleja antud e-posti aadressile.

 

Head märkamist ja pildistamist!