Maakondlik eelvoor 7. veebruaril!

9.02.24

7. veebruaril 2024 kell 17.00 toimus Viljandi Linnaraamatukogus
Vabariikliku Noorte Luuleprõmmu Viljandimaa eelvoor.

Noored said osaleda kolmes vanusegrupis: …–11a, 12a–15a ja 16a–19a.

Viljandimaa eelvoorus lugesid ägedalt, säravalt ja haaravalt oma luuletusi kaheksa noort.

22. veebruaril Tartus toimuvale lõppvõistlusele lähevad maakonda esindama:

• humoorika räpirütmilise esinemise ja ootamatu ning hea teemavalikuga Jarek Meel Viiratsi koolist,
  • hea sõnamängu, muretu laadi ja oskusega kirjutada liigse ilustamiseta Petra Okas Paistu koolist
  • sõnaliselt tugeva ja rikkaliku keelekasutusega Triinu Kree Viljandi Gümnaasiumist.

Kõik osalejad ja juhendajaid said tunnuskirja ning maakonna esindajatele panime koos pisikese kingitusega kaasa veel koosloomena valminud häid soove täis lükitud käepaela.

Võistlejaid hindasid ja tagasisidet andsid Anneli Kengsepp, Valli Tammsalu ja Vilja Volmer-Martinson.

Rõõm on noorte üle, kes nii andekalt sõnu seada ja ette kanda mõistavad!
Soovime neile jätkuvat luuleindu, julgust end uhkuse ja säraga väljendada!

Viljandi maakonna eelvooru võitjad vasakult Petra Okas, Jarek Meel ja Triinu Kree.

Maakonna eelvoorus osalejate ühispilt.

Poetry slam ehk luuleprõmm on luulevõistlus, kus:

• autorid ise esitavad oma trükis avaldamata loomingut.
  • korraga on laval üks esineja.
  • võistlejatel on aega kuni 3 minutit, et ette lugeda üks või mitu luuletust.
  • võistleja tohib kasutada ainult oma häält, lubatud pole kostüümid ja muud abivahendid.
  • kasutada võib paberkandjat või nutiseadet, millelt luuletust loetakse.
  • esinemiskeele valik on vaba.
  • igale esinejale annavad hindeid nii publik kui žürii.

Iga vanusegrupi parim pääseb Noorte Luuleprõmmu Vabariiklikule võistlusele,
mis toimub 22. veebruaril 2024 kell 13.00 Tartu linnaraamatukogus (Kompanii 3/5, Tartu, 4. korruse saalis).

***

Esimene noorte luuleprõmm toimus aastal 2018 ning osalejaid oli kokku 18. Oli näha, et selline võistlusvorm pakub noortele huvi, ning sellest tulenevalt oleme  püüdnud tulevastele sõnaseadjatele kokkusaamise võimalust pakkuda.

Lisainfo:

laste@raamatukogu.viljandi.ee