Tule mängi Viljandi põrandamängu!

30.08.21

Põrandamäng „Viljandi" on mõeldud mängimiseks kuni viiele mängijale/võistkonnale ning kontrollib mängijate teadmisi Viljandi linna kohta selle käigus punkte kogudes. Eesmärk on katta kogu mängulaud siniste mummudega. Kes selle käigus kõige rohkem punkte kogub, on võitja.

 

Mäng koosneb:

  • Mängulaud (4x4m)
  • Viis mängunuppu
  • Kaks täringut
  • Küsimusekaardid Viljandi kohta kahes raskusastmes: noorematele ja vanematele
  • Sinised paberist mummud, millega märgitakse punkte.

Kuidas mängida?

Iga mängija/meeskond asetab oma nupu vabalt valitud sinisele mummule mängulaual. Lepitakse kokku täringute veeretamise järjekord ja alustatakse.

 

Esimesena veeretatakse täringut, kus märgitud silmad ühest kuueni. Veeretatud silmade arvu saab vabalt valitud suunas edasi astuda. Kui jõutakse kollasele või punasele mummule, veeretatakse teist täringut ehk küsimuse numbrit. Küsimuse saab, kui veeretada silmad vahemikus ühest neljani. Kui veeretada suur helesinine silm, tuleb lisapunkt küsimusele vastamata. Kui veeretatakse rist, jääb vastamiskord vahele. Küsimusele õigesti vastates saab kirja punkti ning kollane/punane mumm kaetakse sinise mummuga. Kui küsimusele vastatakse valesti, saab meeskond valida, kas jääb ootama uut korda ning vastab uuesti või liigub edasi.

 

Küsimuste esitamine ning punktide märkimine on mängujuhi ülesanne – tema punktikogumises ei osale. Kollased mummud on asetatud mõne Viljandi tähtsama hoone ette ning küsimus on vastavalt selle hoone kohta. Punased mummud on „maasika" küsimused ning käsitlevad üldteadmisi Viljandi kohta. 

Mäng on lõppenud, kui kõik mummud on mängulaual muutunud siniseks.

Põrandamängu koostas Vilja Volmer.

 

Lisainfo ja registreerimine:

Rene Vridolin

teenindusjuht

telefon 433 8683; 5750 2920

e-post rene.vridolin@raamatukogu.viljandi.ee