Kohtume raamatukogus!

18.10.19

Raamatukogupäevad 2019

Kohtume raamatukogus!

20.-30. oktoober 2019

 

Raamatukogupäevade üritusi Viljandi maakonnas saab vaadata veebilehe allservas olevast failist.

 

21.-24.10, kell 11.00 Koolivaheaeg
Ameerika teabepunktis.

Neljal päeval meisterdame midagi põnevat ja koolivaheaja lõpetame ühise pannkoogiteoga Perepesas.

 

22.10 kell 16.00 Viljandimaa Naisseltsi
Sügisandide päev - Katame lõikuspüha laua.

Sügisandide päeval tutvustatakse uudseid ja tuletatakse meelde traditsioonilisi toite Eestis kasvatatud aedviljadest. Seekord lähtutakse lõikuspüha traditsioonist. Päev korraldatakse koos Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ja Viljandi Linnaraamatukoguga. Milliseid toite valmistada ja kuidas muuta lõikuspüha laud kauniks, kasutades sealjuures ka fruktodisaini, annavad nõu Olustvere õpetajad Elli Vendla ja Maire Vesingi. Üritus toimub 3. korruse linnagaleriis

 

24.10 kell 17.00 Mudilase tund
laste- ja noortekirjanduse saali videoruumis.

Tund pakub lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Mudilase tund on välja kasvanud pisipõnni pooltunnist – põnnidest on kasvanud mudilased, kellel jätkuv huvi raamatukogus tegutsemise vastu.

Ootame mudilasi vanuses 3-5.

 

24.10 kell 17.00 Sirje Kiini raamatu "Kirjanduse vabadus ja vabaduse kirjandus" esitlus Ameerika teabepunktis.

Teos esitab valitud artikleid ja arvustusi aastaist 1977-2019, aga seal on esmakordselt avaldatud ka sõnavõtte ja siseretsensioone 1980. aastaist, mil autor oli avaldamiskeelu all.

Raamat ilmub Tartu Ülikooli kirjastuselt kirjandusteaduslikus sarjas Studia litteraria Estonica. Eessõna Vancouveri ülikooli professorilt Thomas Salumetsalt. Toimetajad Brita Melts ja Katrin Raid. Kaanekujundus Kalle Paalits.

Raamatuesitlusel vestleb kirjanikuga raamatukogu direktor Reet Lubi.

 

29.10 kell 10.00 Lastehommik - LA Karlsson laste- ja noortekirjanduse saalis.

 

29.10 kell 16.00 Pipa lasteklubi

Pipa on Viljandi Linnaraamatukogu maskott – rebane, kes teadagi on üks äraütlemata kaval ja uudishimulik, hooliv ja tark loom. Pipa klubi on mõeldud kõigile lastele, kes sooviksid olla nagu rebane Pipa: seiklushimulised avastajad, julged katsetajad, uudishimulikud uurijad, osavad meisterdajad, lugeda lahedaid raamatuid ning leida ja hoida häid sõpru. Klubis teeme väikese teadlase katseid, mängime toiduga, mängime raamatutega, mängime laua- ja niisamamänge, meisterdame ja arutame äärmiselt tähtsaid asju. Klubi on mõeldud algklassi õpilastele.

 

30.10 kell 12.00 algklassidele; 13.15 põhikoolidele; 17.30 kõigile huvilistele.

Kohtumised Jaak Juskega

Ajaloolane ja kirjanik Jaak Juske räägib Eesti ajaloost põnevate lugude kaudu. Sellest, kuidas Eesti on muutunud ajas, kuidas Eestist pärit inimesed on muutnud  ajalugu. Aga juttu tuleb ka sellest, kuidas me kõik saame omal moel uurida ajalugu, kuidas meil kõigil võib olla lauasahtlis ajaloo avastamiseks kuldaväärt asju.

Õpilastele mõeldud kohtumised on etteregistreerimisega e-posti aadressil: huvijuht@raamatukogu.viljandi.ee.

 

Näitused:

Marge Nelk´i fotonäitus "Imede ilm"

Marge Nelk on lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna ja Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala.  Marge teemadeks on sürrealism, sümbolism, mütoloogia, maagiline reaalsus, fantaasia, võlukunst ja kõik muu mitteargine. Viljandi Linnaraamatukogu näitusel on väljas pildid aastatest 2012–2019.

Näitust saab vaadata raamatukogu trepigaleriis kuni 31. oktoobrini.

 

3. saal (laste- ja noortekirjandus)

Näitus "Üksi teiste seas"

Järjest rohkem räägitakse lugusid sellest, kuidas kooli- või klassikaaslased üht tüdrukut või poissi pidevalt kiusavad. Olenemata koolist, linnast või riigist, tunnistatakse üha enam, et koolikiusamine on väga tõsine probleem. Kiusamise ohvriks võib langeda igaüks. Mis on kiusamine? Millised on põhjused, miks hakatakse kiusama ja kuidas selle vastu võidelda? Need on põhilised teemad, millele näitus keskendub.