Näitused raamatukogus

19.10.21

 

Raamatukogu trepigalerii

Ragnar Soa loodusfotonäitus 
"Õigel ajal – Õiges kohas"

 

Fotonäitusel on Ragnar Soa looduses tehtud pildid.
Näha saab nii loomi, linde, maastikke kui ka
ilmastikunähtusi. Kõik fotod on tehtud Eesti looduses. 

 

"Selle näitusega tahan Teid viia rännakule ja kaasa võtta enda fotoretkedele. Seejuures jagan pisikesi näpunäiteid kuidas sarnaseid hetki kaadrisse püüda. Et märgata seda ilu, mis loodusel meil pakkuda on, tuleb lihtsalt olla õigel ajal õiges kohas – ei saa lihtsalt heale õnnele lootma jääda. Kui Te küsite, mis on see õige aeg, siis sellele võiks vastata, et õige aeg on siis kui päike on madalal või suisa loojunud, sest just siis hakkavad elama maastikud, ilmuvad metsaveertele ja põldudele metsloomad ning taevalaotus värvub imekaunitesse pastelsetesse toonidesse."

Ragnar Soa

Loodusfotosid saab vaadata raamatukogu trepigaleriis kuni 30. oktoobrini. 

 

 

 

4. SAAL: teabekirjandus (3. korrus)

SOKTOOBER!
Oktoober on
sokikudumise kuu

 

Nii kutsuvad viinakuud kirglikud kudujad. Teabekirjanduse saalis saab tutvuda kuu lõpuni sokikudumise käsiraamatutega. Samuti saab neid laenutada. Sokikudumise saladuste ja nippide kohta saab nõu küsida asjatundjalt. 

Näitusega saab tutvuda kuni oktoobrikuu lõpuni. 

 

 

Raamatukogu trepigalerii

 

Nikolai Baturin ja Viljandi Linnaraamatukogu

Raamatukogus sünnime me uuesti

 

Nikolai Baturini 85. sünniaastapäeva ja Viljandi Linnaraamatukogu 110. tähtpäeva tähistamiseks saab augustis 2021 vaadata kooskulgemise teekonda illustreerivaid materjale raamatukogu trepihalli vitriinides ja virtuaalnäitusena kodulehel, vaata siin...
 
Kirjanik Nikolai Baturinil olid raamatukoguga väga südamlikud suhted. Enne järjekordse romaani loomist käis ta ikka meie lugemissaalist selle tarvis vajalikke raamatuid või ajakirju laenamas. Mitmed raamatukogutöötajad aitasid kirjanike tekstidel trükikujule jõuda. Algul abivahendeid otsida aidates, hiljem arvutisse tippides. Nikolai Baturin üllatas lugemissaali töötajaid jõulude ajal mitmekiloste kommituutudega. Kommid on nüüdseks ammu söödud, ent nendega kaasas olnud head soovid on siiani alles. 
 
Suurmehe lahkumise järel kirjutas tema poeg Igor Baturin raamatukogule: 
"Teie tugi on olnud asendamatu paljude isa teoste sünnis, sh auhinnatud teosed. Läbi isa loomingu on lugematu hulk teie pühendatud tunde tiksunud millekski hindamatuks ja jäävaks. (…) Ilmselt harva on mõni Eesti raamatukogu olnud ka sedavõrd kirjanduse kaas- ja kaasalooja." (21. juunil 2019)

 

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus (2. korrus)

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo näituste kuraator-galeristid:
Helen Piir
+372 534 75897, helen.piir99@gmail.com
Lisann Raid
+372 553 8991, lisann.raid.lr@gmail.com

 

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast.

Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.