Näitused raamatukogus

19.11.20

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus ning
raamatukogu trepigalerii

 

Eesti Köitekunstnike Ühenduse näitus

Scripta köited 1995–2015

 

Käesoleval näitusel on eksponeeritud kümne Eesti Köitekunstnike Ühenduse liikme looming, mis on valminud ajavahemikus 1995–2015, mil toimusid Scripta manent näitused number I–V.

Raamatukogus on nautimiseks raamatuköidete näitus „Scripta köited 1995–2015". Väike pilguheit varasematele töödele ja omaaegsetele uuenduslikele tehnikatele.

Köitekunsti väikesed, kuid samas suured imed raamatukaantel: peegel, hülgenahk, litograafia „taaskasutus", taimedega trükitud nahk ja kuivatatud meelespealilled. Kirjasõna on inspireeriv.

Näitusel on esindatud kümne köitekunstniku meistriteosed läbi Scripta aegade: Sirje Kriisa, Rene Haljasmäe, Krete Pajo, Jaana Päeva, Lennart Mänd, Tulvi-Hanneli Turo, Tiia Eikholm, Naima Suude, Tiiu Viljar ja Signe Taremaa.

Köitekunstinäitusega saab tutvuda kuni 30. novembrini

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo:
Monika Eensalu-Pihel, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: monika@sakalakeskus.ee, telefon: 513 9814

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.