Näitused raamatukogus

30.07.21

 

3. SAAL: laste- ja noortekirjandus (2. korrus)

 

Odense Linnamuuseumid / H.C. Anderseni Maja
rändnäitus

Hans Christian Andersen

31. juulini saab laste- ja noortekirjanduse saalis tutvuda kuulsast muinasjutuvestjast Hans Christian Andersenist jutustava näitusega. Taanis Odense linnas 215 aastat tagasi, 2. aprillil 1805, sündinud kirjanik oli mitmekülgne loovisiksus, kes avaldas teoseid paljudes kirjandusžanrites ning tegi ka paberlõikeid ja illustreeris oma reisikirju.

 

Hans Christian Andersen on muinasjuttude autorina tuntud ja tunnustatud üle maailma ning tema lugusid saab tänapäeval lugeda 160 keeles. Pika kirjanikutee jooksul ilmus temalt 156 muinasjuttu, 24 luulekogu (umbes 800 luuletust), 43 näidendit, 11 romaani ja novelli, 21 reisikirja, 10 eluloolist teost ja 36 lühijuttu. 

Näituse on koostanud Odense Linnamuuseumid / H.C. Anderseni Maja. 

Huvilistel on võimalik vaadata videoruumis muinasjutufilmi "Metsluiged" 

Rändnäitusega saab tutvuda laste- ja noortekirjanduse saalis kuni 31. juulini.

 

Raamatukogu trepigalerii

Maalinäitus 
VIIS VILJANDLAST
8.06
–31.07.2021

 

Juuni ja juulikuus on Viljandi linnaraamatukogu
trepigaleriis võimalik külastada maalinäitust
Viis viljandlast – Evi Kaur, Veera Lauk, Mare Hirv,
Arvo Sadam ja Meelik Mälksoo.

 

Evi Kaur – on oma töödega näitustel esinenud juba aastast 1978. Tema tööd on olnud nii isik- kui ühisnäitustel 74 korral – Viljandis, mitmes teises Eesti linnas ja 1993. aastal Rootsis.

Veera Lauk – on oma töödega osalenud kõikidel Viljandi kunstnike ühisnäitustel. Tema töid on aegade jooksul eksponeeritud nii Eesti erinevates linnades kui ka Soomes.

Mare Hirv – saab inspiratsiooni maalideks lapsepõlve maastikest, lindudest ja loomadest. Talle meeldib leida erinevaid vaatenurki ja luua nendest müstiliselt mõjuvates värvides pilte.

Arvo Sadam – Muusika ja kunst loovad tasakaalu elu igapäeva rutiini. Maalimiseks motiivide leidmine ja värvidesse süvenemine loob temas meelerahu.

Meelik Mälksoo – on esinenud näitustel aastat 1987. Ühisnäitused: 1987–1990 Tartu kunstinäitused, graafikanäitused. 1990. aastal näitus Viljandi Muuseumis. Alates 1992. aastat osalenud Viljandi kevad- ja sügisnäitustel.

Kunstnike töid on võimalik osta. 

Näitus on Viljandi linnaraamatukogu trepigaleriis kuni 31. juulini.

 

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus (2. korrus)

Raamatukogu juubeliaasta 3. näitus
100 aastat raamatukogu Viljandi linnas

Viljandi raamatukogu
nõukogude okupatsiooni esimesel aastal

 

Näitus Viljandi raamatukogu saatusest Nõukogude okupatsiooni esimesel aastal 1940–1941. Sellesse perioodi langeb kõige masendavam osa Eesti raamatukogude ajaloos. Leninlik lammutustöö oli põhjalik, nõukogudevaenulikuks osutusid peaaegu kõik varem välja antud raamatud, Tartu ülikooli trepikodades raiuti tükkideks isegi Miki-Hiire koomiksid. Seati sisse tsensuur ja raamatukogud muudeti nõukogude ideoloogia kandjateks. 

Näitusega saab tutvuda ilu- ja teabekirjanduse saalis kuni suve lõpuni. 

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo:
Monika Eensalu-Pihel, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: monika@sakalakeskus.ee, telefon: 513 9814

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.