Näitused raamatukogus

7.05.21

3. SAAL: laste- ja noortekirjandus (2. korrus)

 

NORRA LASTEKIRJANDUSE NÄITUS 

 

Norra saatkonna koostatud Norra lastekirjanduse näitus püüab anda ülevaate sellest, millised väärt norra laste- ja noorteraamatud on eesti keeles kättesaadavad.

Roll-up näitusele on valitud norra autorite raamatud, mis kuuluvad nii sihtasutuse NORLA (Norwegian Literature Abroad) kui ka Eesti Lastekirjanduse Keskuse soovinimestikku.

Norras ilmub palju suurepärast lastekirjandust – väga kõrgel tasemel nii jutu- kui ka pildiraamatuid. Kõigist neist headest ja põnevatest lugudest, mis norra lastele ja noortele kirjutatakse, tõlgitakse ka eesti keelde. Eesti noored lugejad leiavad neist kindlasti nii põnevust, seiklusi, üllatusi kui ka äratundmisrõõmu. 

Loodetavasti aitab see põgus ülevaade mõne neist põnevatest raamatutest poeriiulilt ja raamatukogust nii paljude teiste hulgast üles leida. Ja kui juhtub, et ise ei leia, võib julgesti raamatukogutöötajalt küsida. 

Toredaid lugemiselamusi! 

Näitusega saab tutvuda laste- ja noortekirjanduse
saalis kuni 31. maini.

 

Trepigalerii

Lasteaed Karlssoni näitus "Seiklusi otsides"

Maikuus on raamatukogu trepigaleriis on juba kuuendat aastat Paalalinna lasteaia Karlsson mudilaste näitus. Rõõmuküllased tööd on väga loova lähenemisega.

Tööde juures on ära kasutatud nii looduslikke leide, kui ka näiteks üksikuks jäänud sokke ja kindaid, tühju jogurtitopse, nööpe ja pudelikorke.

Olete lahkesti palutud näitust külastama terve maikuu jooksul!

 

 

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus (2. korrus)

110 aastat raamatukogu Viljandi linnas
I osa:
Viljandi Esimene Lugemisring

 

Viljandi Linnaraamatukogu alguseks loetakse aastat 1911,
kui kohaliku karskusseltsi "Vabadus" eestvedamisel loodud
Viljandi Lugemise Ring asutas oma raamatukogu (Posti tn 6). 

Ringil oli raamatukogu asutamise ajaks umbes 50 liiget. Raha raamatute soetamiseks saadi liikmemaksudest, annetustest, näitusmüükidest ja loengute korraldamisest. 1916. aastal oli fondis 1004 köidet ja kogu kasutajaid 142.

Näituse esimene osa hõlmab aastaid 1911–1919. Näituse külastaja saab teada, milline oli Viljandi linn kuhu loodi Esimese Lugemisringi raamatukogu, kes olid raamaturingi loomise juures, millega tegeleti sajand tagasi meie kohalikus raamatukogus ja palju muud põnevat.

Virtuaalnäitust saab vaadata siin...

Juubelinäituse esimese osaga saab tutvuda 2. saalis.

 

 

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo:
Monika Eensalu-Pihel, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: monika@sakalakeskus.ee, telefon: 513 9814

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.