Ameerika Teabepunkti virtuaalnäitused
Ameerika Teabepunkti virtuaalnäitused ja nende tutvustused:
17. märts – Püha Patricku päev
Patrick oli 5. sajandi Rooma-Briti ristiusu misjonär ja Iirimaa piiskop.
Enamus sellest, mis on tema kohta teada, pärineb ilmselt ta enda kirjutatud Deklaratsioonist. Arvatavalt sündis ta 4. sajandil jõukas rooma-briti perekonnas. Tema isa oli diakon, vanaisa aga ristiusu preester.
Richard Nixon – Ameerika Ühendriikide 37. president
Richard Milhous Nixon sündis 9. jaanuaril 1913. aastal Yorba Lindas, vaeste kveekeritest vanemate peres, kus polnud lubatud ei alkohol, vandumine ega tants.
Peres oli viis poissi, kellest neli said oma nime Britannia ajalooliste kuningate järgi. Richard sai oma nime näiteks Richard Lõvisüdame järgi.
Kilde juudi-ameerika kirjandusest
17. sajandi keskel Ameerikasse saabunud Hispaaniast ja Portugalist pärit juudi immigrantide kirjalikud mälestused ja palvekirjad olid kirjatööd, millest järgnevatel sajanditel kasvasid välja ja arenesid ilukirjandus, luule ja draama.
Väljapaistvaid afroameeriklasi ajaloos
George Washington Carver (1864-1943) botaanik, keemik, teadlane ja leiutaja.
Carverist sai oma aja üks kuulsamaid teadlasi ja leiutajaid. Ta oli oma aja kõige väljapaistvam afroameeriklane ja intellektuaal, kes oli nii teadus- kui poliitikaringkondades saavutanud rahvusvahelise tunnustuse.
Džässmuusika on üks Ameerika kõige tunnustatumaid kunstiliike.Džäss on kujundanud paljude muusikageeniuste karjääri ja olnud aluseks mitmetele uutele muusikažanritele. Džäss arenes 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi algul Ameerika ja Euroopa klassikalise muusika segunemise tulemusel Aafrika orjade rahvalauludega.
Virtuaalnäitus põhineb meie kogudes leiduvatele suurepärastele džässmuusikaalastele raamatutele ning toob fotodel vaataja ette Ameerika 15 kuulsaimat džässmuusikut.
Raamatud, mis on saanud filmideks
Paljud kirjandusteosed on andnud ainest filmiloojatele.
Virtuaalnäitus pakub valikut nii ühest kui teises. Kõiki tutvustatud raamatuid ja filme on võimalik laenutada ilu- ja teabekirjanduse saalis ja Ameerika teabepunktis.
Virtuaalnäitusi saab lähemalt vaadata, kui klikkida pealkirjade või piltide peale...
Head vaatamist!